قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کامپیوتر / اموزش / آموزش CSS (قسمت ۱۳ : تنظیم رنگ متن با CSS)

آموزش CSS (قسمت ۱۳ : تنظیم رنگ متن با CSS)

از ویژگی color برای تغییر رنگ متن قسمتهای مختلف صفحه استفاده می شود. برای مثال می توانید رنگ متن یک جدول را تغییر دهیم و یا قسمتی از متن صفحه را که با تگ span یا p مشخص کرده ایم با رنگ متفاوتی با بقیه متن نمایش دهیم. این تگ از آن جهت که کاربرد تگ <font> و در نتیجه شناسه color که در تگ فونت استفاده می شود، در HTML4 در حال محدود شدن است، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

اگر می خواهید از رنگهای معمولی که با نام شناخته می شوند استفاده کنید کافی است تا نام رنگ مورد نظر خود را استفاده کنید. این روش ساده تر است ولی انعطاف پذیری کمتری هم دارد چون تنها می توانید رنگ مورد نظر خود را از بین تعداد اندکی نام رنگ انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید از رنگهای بیشتری استفاده کنید و بهتر بتوانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید می توانید از معادل هگزادسیمال رنگها استفاده کنید.

اگر جدول مربوط به معادل هگزادسیمال رنگها را می خواهید اینجا را کلیک کنید.

 

در اینجا به ذکر مثال برای استفاده از ویژگی color می پردازیم. ما در اینجا از شناسه style برای تعریف کردن این ویژگی استفاده می کنیم اما به خاطر داشته باشید که می توانیم این ویژگی را برای یک تگ مشخص یا به صورت class و id در بخش HEAD متن یا استایل خارجی نیز به کار ببریم.

یا اینکه به صورت زیر با کد رنگ می نویسیم :

نتیجه هر دو کد بالا به صورت زیر است:

Capture

به یاد داشته باشید که می توانید از ویژگی color برای هر کدام از سطرها یا سلولهای یک جدول به صورت جداگانه استفاده کنید. فقط کافیست تاstyle=”color: color را در هر قسمت قرار دهید و رنگ مورد نظر خود را به جای colorr قرار دهید.

درباره ی nasimazadi

مطلب پیشنهادی

واحد پردازش مركزي CPU 

واحد پردازش مركزي CPU مدت زمان انجام يك كار بوسيله كامپيوتر، به عوامل متعددي بستگي …

دیدگاهتان را بنویسید