قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / کامپیوتر / اموزش / آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۲۴)

آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۲۴)

در آموزش قبل با متا تگها و موارد استفاده آنها در HTML آشنا شدیم. در این آموزش قصد داریم تغییر مسیر بازدید کنندگان پس از مدت مشخص در HTML را توضیح داده و به کار ببریم .

اگر صفحه شما جابجا شد یا به هر دلیلی خواستید مسیر بازدیدکنندگان خود را تغییر دهید می توانید از تگ meta refresh برای بردن بازدید کنندگان به صفحه مورد نظرتان استفاده کنید. البته در استفاده از این روش برای تغییر مسیر بازدید کنندگان، مخصوصاً در صفحه اصلی سایت خود باید به این نکته توجه کنید که برخی از موتورهای جستجو به دنبال تگهای meta refresh می گردند که بازدید کنندگان را از یک صفحه که با کلمات کلیدی پر شده است، به صفحه واقعی می برند که ممکن است در آن از کلمات کلیدی استفاده نشده باشد و در نتیجه با موضوع مورد نظر بازدید کننده مرتبط نباشد. بنابراین تغییر مسیر بازدید کننده از یک صفحه با سرعت زیاد (معمولاً کمتر از ۱۰ ثانیه) ممکن است باعث شود این صفحه در لیست موتور جستجو قرار نگیرد. البته اگر این صفحه، صفحه اصلی سایت شما نباشد ممکن است نخواهید در لیست موتور جستجو قرار گیرد.

برای تغییر مسیر با زمان مشخص از تگ <meta> استفاده میکنیم.

در اینجا به جای شناسه name از شناسه دیگری به نام http-equiv استفاده میکنیم که مقدار آن را refresh میگذاریم.

در بخش شناسه Content دو مقدار باید وارد کنیم، ابتدا زمان بر حسب ثانیه و سپس آدرس صفحه مقصد که این دو مقدار توسط کاما (,) از هم جدا می شوند.

توجه نمایید که آدرس مقصد به شکل زیر باید قرار گیرد :

 

در کل تغییر مسیر به شکل زیر نوشته می شود :

توجه کنید که یک تفاوت بین متاتگ رفرش با دیگر متاتگ ها وجود دارد آن هم این است که متاتگ رفرش حتماً باید قبل از تگ <title> شود.

 

برای مشاهده کاربرد این متاتگ، فرض گنید ما یک صفحه داریم که میخواهیم کاربر بعد از ۵ ثانیه به صفحهآموزش طراحی و برنامه نویسی سورس ایران (Web.Sourceiran.com) منتقل شود ، برای این کار متاتگ رفرش را کامل کرده و قبل از تگ title قرار میدهیم . نمونه ی زیر را مشاهده فرمایید :

جهت مشاهده کارکرد عملی این متاتگ بر روی دکمه مشاهده کلیک کنید .

 

ما به طور کلی در این آموزش با تغییر مسیر بازدید کنندگان پس از مدت مشخص در HTML آشنا شدیم ، در آموزش بعد به شناسه های مختلف قابل استفاده برای خط افقی hr میپردازیم.


موفق باشید.

 

 دانلود سورس آموزش این جلسه (حجم : ۱ کیلوبایت)

درباره ی nasimazadi

مطلب پیشنهادی

واحد پردازش مركزي CPU 

واحد پردازش مركزي CPU مدت زمان انجام يك كار بوسيله كامپيوتر، به عوامل متعددي بستگي …

دیدگاهتان را بنویسید