آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۲۳) - خدمات کامپیوتری امداد133
خانه / کامپیوتر / اموزش / 195: آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۲۳)

195: آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۲۳)

در آموزش قبل با ساخت دکمه های قابل استفاده در فرم با تگ <input> آشنا شدیم. در این آموزش قصد داریم آشنایی با متا تگها و موارد استفاده آنها در HTML را توضیح داده و به کار ببریم .

 

امروزه به دلیل افزایش بسیاز زیاد صفحات وب ، هر کسی به دنبال این است که سایت خودش را بهینه تر کرده و بازدیدکننده بیشتری را جذب کند. موتور های جستجو نقش بزرگی در بازدید سایت ها دارند ، اما چکار کنیم که سایت ما در صفحات اول موتور های جستجو مانند گوگل باز شود ؟

برای اینکه سایت ما در صفحات ابتدایی باز شود و بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا کند ما باید سایت خود را بهینه کنیم. بهینه سازی سایت شامل موارد بسیار زیادی است که یکی از آنها متاتگ ها می باشد.

 

متاتگ ها کلمات و متونی هستند که جهت بررسی و شاخص گذاری سایت شما توسط موتور های جستجوگر استفاده میشوند، متاتگ ها در سایت دیده نمی شوند و در سورس سایت باقی می مانند . اصول قرار گیری متاتگ ها در بخش Head صفحه می باشد .

برای قرار دادن متاتگ ها از تگ <meta> استفاده میکنیم که نیاز به تگ پایانی ندارد و دارای دو شناسه است:

  • Name که مشخص کننده نوع متاتگی است که شما میخواهید استفاده کنید.
  • Content که محتوای متاتگ را در بر میگیرد.

 

محل قرارگیری متاتگ ها درون تگ head صفحه می باشد.

 

keywords

یکی از مهمترین متاتگ های مورد استفاده ، متاتگ کلمات کلیدی سایت است که با نام Keywords معرفی می گردد، که به شکل زیر نوشته می شود :

همانطور که میبینید در بخش name کلمه keywords نوشته شده که مشخص کننده نوع تگ می باشد و در بخش content محتوای متاتگ قرار می گیرد.

 

description

این متاتگ توضیحی جزئی درباره صفحه برای برنامه اسپایدر موتورهای جستجو می باشد ترجیحاً بین ۷۵ تا ۱۵۰ کاراکتر باشد.

 

 

author

این تگ به شما اجازه می دهد که نویسنده صفحه را مشخص کنید. فقط نام نویسنده را در این تگ بنویسید تا هر کسی که کدهای HTML این صفحه را می بیند، بداند چه کسی این صفحه را نوشته است. موتور های جستجو معمولاً از این تگ برای رتبه بندی صفحات استفاده نمی کنند.

 

 

generator

این تگ به شما اجازه می دهد که به افرادی که کدهای این صفحه را می بینند بگویید که شما از چه برنامه ای برای نوشتن این کدها استفاده کرده اید. این تگ نیز برای رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجو استفاده نمی شود.

 

 

متاتگ های دیگری نیز وجود دارد که شما میتونید از آنها استفاده کنید، اما معمول ترین آنها گفته شد.

 

ما به طور کلی در این آموزش با آشنایی با متا تگها و موارد استفاده آنها در HTML آشنا شدیم ، در آموزش بعد به تغییر مسیر بازدید کنندگان پس از مدت مشخص در HTML میپردازیم.


موفق باشید.

 

 دانلود سورس آموزش این جلسه (حجم : ۱ کیلوبایت)

درباره ی nasimazadi

همچنین ببینید

2: آموزش کامپیوتر گام به گام ICDL2 – قسمت 2 آموزش Windows-XP

2: آموزش کامپیوتر گام به گام ICDL2 – قسمت 2 آموزش Windows-XP ويندوزxp شباهت زيادي …

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی