خانه / کامپیوتر / اموزش / آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۵)

آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۵)

در آموزش قبل با طریقه ساخت لینک به نقاط مختلف صفحه (اصطلاحاً لنگر) آشنا شدیم. در این آموزش قصد داریم طریقه ساخت لینک حرفه ای پست الکترونیکی را توضیح داده و به کار ببریم .

 

لینک پست الکترونیکی به طور کلی مشابه همان لینک های عادی است و تفاوت اصلی آن در نحوه دستور دادن به مرورگر برای شناسایی مقصد است.

در لینک های عادی از عبارت http:// در ابتدای مقصد لینک استفاده می شود اما در لینک پست الکترونیکی از عبارت mailto: استفاده می شود، به مثال زیر توجه کنید :

متن لینک

با کلیک بر روی لینک بالا ، صفحه Launch Application برای شما باز می شود که شما انتخاب میکنید که از چه طریقی میخواهید با آدرس ایمیل مورد نظر در ارتباط باشید .

تنها کاری که شما باید انجام دهید جایگزین کردن example@example.com با آدرس ایمیل خودتان است.

وقتی کاربر روی این لینک کلیک کنه و به صفحه ارسال ایمیل منتقل بشه دیگه نیازی به تایپ کردن آدرس ایمیل شما نداره چون آدرس به صورت اتوماتیک در بخش To قرار میگیره .

شما میتوانید همچنین یک موضوع هم برای ایمیل در لینک قرار دهید تا بیننده مجبور نباشد چیزی غیر از متن اصلی بنویسد. این کار ار می توانید با افزودن علامت سوال به انتهای آدرس ایمیل و نوشتن =subject بعد از آن انجام دهید. مانند زیر:

در نمونه بالا this is the subject همان موضوع ایمیل می باشد که میتوانید متن دلخواه را به جای آن قرار دهید.

با کلیک کردن بر روی این لینک صفحه ای برای فرستادن ایمیل باز می شود که قسمت آدرس(to) و قسمت موضوع (subject) در آن کامل شده است و آماده ارسال است. می توانید آنرا امتحان کنید:

متن لینک

 

به جز اضافه کردن موضوع شما می توانید چیزهای دیگری را هم اضافه کنید.

برای مثال شما میتوانید یک رونوشت (Carbon Copy) از پیام را به همراه آن برای کس دیگری بفرستید. یا یک نسخه مخفی را برای دیگری بفرستید. یا هر دوی اینها را به کار ببرید و باهم ترکیب کنید.

برای فرستادن یک رونوشت از ایمیل باید بعد از علامت سوال از فرمان =cc استفاده کرده و بعد آدرس ایمیل کسانی که قرار است رونوشت را دریافت کنند بنویسید. در سطر زیر یک نمونه از این نوع لینک آورده شده است:

می توانید آنرا امتحان کنید:

متن لینک

برای فرستادن یک نسخه مخفی از ایمیل نیز مانند بالا عمل می کنیم فقط به جای cc در فرمان بالا از bcc استفاده می کنیم. مانند زیر:

متن لینک

اگر خواستید یک ایمیل را به چند نفر بفرستید باید بین آدرسهای مختلف از کاما استفاده کنید. مانند زیر:

متن لینک

 

مهم »

اگر می خواهید بیش از یکی از این فرمانها را در یک لینک استفاده کنید باید برای فرمان اول از علامت سوال استفاده کنید و برای فرمانهای بعد از علامت & استفاده می شود (در انتهای فرمان اول). برای مثال اگر می خواهید با یک لینک هم موضوع پیام را مشخص کنید هم یک رونوشت از آن برای فرد دیگری فرستاده شود باید به اینگونه عمل کنید:

متن لینک

 

ما به طور کلی در این آموزش با طریقه ساخت لینک حرفه ای پست الکترونیکی آشنا شدیم ، در آموزش بعد به معرفی فرم ها در HTML و شناسه های مهم فرم ها و طریقه استفاده از فرم در صفحه میپردازیم.


موفق باشید.

 

دانلود سورس آموزش این جلسه (حجم : ۱ کیلوبایت)

درباره ی nasimazadi

همچنین ببینید

واحد پردازش مركزي CPU 

واحد پردازش مركزي CPU مدت زمان انجام يك كار بوسيله كامپيوتر، به عوامل متعددي بستگي …

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار