خانه / کامپیوتر / اموزش / آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۳)

آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۳)

در آموزش قبل با روش ساخت لینک های تصویری و کادر عکس آشنا شدیم. در این آموزش قصد داریم روش تنظیم محل قرار گیری عکس در صفحه و نیز روش استفاده از متن جایگزین تصویر را توضیح داده و به کار ببریم .

 

در برخی از موارد شما میخواهید در کنار عکس های خود متنی قرار دهید اما نمیتوانید و متن زیر تصویر قرار میگیره ، برای این کار باید از شناسه align استفاده کنید.

شناسه align دارای دو مقدار left و right می باشد، که شما بر حسب نیاز می توانید از آن استفاده کنید ، این شناسه جهت کلی قرار گرفتن عکس را مشخص می کند و متن شما در کنار عکس قرار می گیرد.

شناسه align استفاده بسیار زیادی در جهت دهی اجزاء صفحات دارد و فقط مختص عکس نیست

 

شما ابتدا یک عکس در صفحه خود قرار دهید ، مانند :

سپس متن خود را بنویسید ، مانند :

این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.

 

اما ما میخواهیم متن در کنار عکس باشد پس از شناسه align استفاده می کنیم :

(توجه کنید که جهت نمایش کامل تر و درک بهتر ما متن را طولانی تر کردیم)

این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.

 

 

به این شکل ما متن را در کنار تصویر قرار می دهیم ، شما می توانید جهت تغییر جهت عکس و متن از شناسه align با مقدار left استفاده کنید که عکس در سمت چپ قرار بگیرد.

 

همچنین شما می توانید از <br> در نوشته استفاده نمایید . مانند :

این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.

این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن من است که میخواهم در کنار عکس نمایش داده شود و در جهت سمت چپ تصویر قرار گیرد.این متن

 

 

تا اینجا مواردی گفته شد که عکس باز شود، اما گاهی ممکن است عکسی که شما قرار میدهید به دلایل مختلفی باز نشود.

به طور مثال عکس شما از روی سرور پاک شده باشد و یا آدرس عکس عوض شده باشد و مهم تر از همه اینکه ما در ایران از اینترنت پر سرعت نمی توانیم استفاده کنیم و همچنین اغلب افراد با موبایل و تبلت سایت ها را مشاهده می کنند به همین دلیل احتمال باز نشدن برخی از عکس های بزرگ و یا حجم بالا تر بسیار زیاد است ، در چنین مواردی صفحه Not Found باز می شود که ظاهر جالبی ندارد و صفحه سایت شما را نامناسب می کند.

 

حالا ما باید با عکس هایی که احتمال دارد جابجا و یا حذف شوند چکار کنیم ؟

برای اینکه ظاهر سایت شما خراب نشود یک متن جایگزین برای تصویر قرار میدهیم که در صورتی که عکس باز نشد یک متن یا به صورت حرفه ای تر عنوان عکس نمایش داده شود.

 

برای این کار از شناسه Alt استفاده می کنیم که مقدار این شناسه به جایگزینی برای عکس شماست. اما تنها هدف استفاده از Alt به عنوان جایگزین تصویر نیست بلکه برای رعایت استاندارد ها و همچنین داشتن یک سایت حرفه ای ما باید برای تمام عکس هایی که به نمایش در می آیند یک Alt تعریف کنیم.

که به طور کلی به این شکل استفاده می گردد :

در صورتی که عکس در آدرس مورد نظر وجود نداشته باشد به نتیجه خروجی عکس در مرورگر نگاه کنید :

Capture

بهترین حالت استفاده از Alt این است که عنوان و موضوع عکس را در آن قرار دهید تا در صورت به نمایش در نیامدن عکس بازدید کننده متوجه شود که موضوع عکس چه چیزی بوده است.

 

ما به طور کلی در این آموزش با روش ساخت لینک تصویری و کادر عکس آشنا شدیم ، در آموزش بعد به طریقه ساخت لینک به نقاط مختلف صفحه (اصطلاحاً لنگر) میپردازیم.


موفق باشید.

 

دانلود سورس آموزش این جلسه (حجم : ۲ کیلوبایت)

درباره ی nasimazadi

همچنین ببینید

واحد پردازش مركزي CPU 

واحد پردازش مركزي CPU مدت زمان انجام يك كار بوسيله كامپيوتر، به عوامل متعددي بستگي …

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار