آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۱) – خدمات کامپیوتری امداد133
خانه / کامپیوتر / اموزش / آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۱)

آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۱)

آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۱۱)

در آموزش قبل با لیست ها در صفحات HTML آشنا شدیم. در این آموزش قصد داریم شناسه های قابل استفاده در تگ Body را توضیح داده و به کار ببریم .

 

برای طراحی یک صفحه اچ تی ام ال شما نیاز به یک تگ <body> دارید که قبلاً به آن اشاره شد، شناسه های مختلفی درون تگ Body قرار می گیرند که می توانید به طور همزمان نیز از آنها استفاده کنید. البته توجه نمایید که اگر از هیچ شناسه ای استفاده نکنید ، این گزینه مطابق پیشفرض های مرورگر به نمایش در می آید.

 

البته توجه نمایید که به دلیل پیچیده شدن کد ها و رعایت استاندارد های کد نویسی بهتر است تا حد ممکن از CSS استفاده گردد ، اما لازم است ما روش  استفاده از این تگ ها را بیاموزیم تا در درک کامل تری از کاربرد آنها داشته باشیم.

 

شناسه های تگ Body  :

 

Bgcolor توسط این شناسه شما رنگ پس زمینه را انتخاب می نمایید که به عنوان مقدار آن میتوانید نام رنگ را بنویسید و یا اینکه از معادل هگزا دسیمال رنگ استفاده کنید (یادآوری : آموزش برنامه نویسی HTML (قسمت ۵)) ، که به شکل زیر قابل استفاده است:

همانطور که مشاهده می کنید ما می توانیم از اسم یا کد رنگ به راحتی استفاده کنیم، توجه کنید که می توانید از چندین شناسه همزمان استفاده کنیم

ما در بالا از شناسه رنگ پس زمینه به همراه شناسه چیدمان متن به طور همزمان استفاده کردیم .

 

Text شما میتوانید رنگ پیشفرض متن های صفحه که به معمولاً مشکی است را تغییر دهید فقط کافیست مقدار شناسه Text را به رنگ مورد نظر تغییر دهید، که به صورت زیر قابل استفاده است:

 

 

لینک ها در HTML » لینک ها به سه حالت در صفحات وجود دارند ، لینک های باز نشده، لینک های فعال و لینک های باز شده ، همانطور که می دانید به طور پیشفرض جهت متمایز بودن و قابل تشخیص بودن لینک ها در صفحه ، رنگ آن متفاوت است که جهت زیباتر شدن صفحات برای حالت های مختلف لینک استایل های مختلفی تعریف میکنند .

 

link شما میتوانید با استفاده از این شناسه رنگ پیشفرض لینک های باز نشده را در صفحه تغییر دهید، به شکل زیر استفاده می گردد:

 

 

alink شما میتوانید با استفاده از این شناسه رنگ پیشفرض لینک های فعال (Active link) را در صفحه تغییر دهید، به شکل زیر استفاده می گردد:

 

 

vlink شما میتوانید با استفاده از این شناسه رنگ پیشفرض لینک های باز شده (Visited link) را در صفحه تغییر دهید، به شکل زیر استفاده می گردد:

 

 

البته توجه نمایید که بهترین حالت استفاده همزمان از هر سه شناسه می باشد مانند مثال زیر :

 

 

و در نهایت شناسه ای جذاب و کاربردی که منتظر آن بودید :

Background توسط این شناسه یک عکس به عنوان تصویر زمینه استفاده می شود که می تواند عکس متحرک با فرمت gif نیز باشد و به شکل زیر استفاده می گردد:

عکس شما حتماً نیاز نیست یک عکس با اندازه بزرگ باشد شما هر عکسی با هر اندازه ای می توانید استفاده نمایید.

توجه کنید که به دلیل اینکه سرعت و حجم سایت طراحی شده بسیار مهم است ، باید تا حد امکان از عکس هایی با حجم پایین و … استفاده گردد که بهترین حالت استفاده از عکس ها برای بک گراند ، استفاده از تکستچر می باشد.

تکستچر (texture) : این اصطلاح به عکس های کوچکی گفته می شود که وقتی به صورت افقی و عمودی تکرار می شوند یک نمای کلی و زیبا را تشکیل میدهدو دلیل استفاده از تکستچر ها این است که حجم کمی دارند و به راحتی شما میتوانید تکستچر مورد نظر خود را خلق کنید.

به زودی آموزش ویدیویی رسم تسکتچر به روش های مختلف و روش استفاده از آن در HTML را بر روی سایت قرار میدهیم.

به دو تکستچر زیر توجه کنید :

0282909_lTextured-Wallpaper-Texture-Faith-Muriva-117903

 

ما به طور کلی در این آموزش با شناسه های قابل استفاده در تگ Body آشنا شدیم ، در آموزش بعد به روش ساخت لینک تصویری میپردازیم.


موفق باشید.

سورس آموزش را دانلود کنید و به نمونه ها توجه کنید

 

دانلود سورس آموزش این جلسه (حجم : ۲ کیلوبایت)

درباره ی nasimazadi

همچنین ببینید

واحد پردازش مركزي CPU 

واحد پردازش مركزي CPU مدت زمان انجام يك كار بوسيله كامپيوتر، به عوامل متعددي بستگي …

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی