آموزش فارسی سازی پوسته های وردپرس – قسمت پایانی - خدمات کامپیوتری امداد133
خانه / کامپیوتر / اموزش / 143: آموزش فارسی سازی پوسته های وردپرس – قسمت پایانی

143: آموزش فارسی سازی پوسته های وردپرس – قسمت پایانی

و بالاخره قسمت آخر فارسی سازی پوسته های وردپرس، میرسد به جایی که باید از پوسته های فرزنداستفاده کنیم تا در بروزرسانی های بعدی کل زحماتی که برای فارسی سازی پوسته کشیدیم از بین نرود و بتوانیم از امکانات و بهینه سازی های جدید پوسته نیز به راحتی بهره مند شویم. برای این کار ابتدا باید اصل پوسته مورد نظر، روی سیستم وردپرس نصب شود، ولی نیازی به فعال سازی و استفاده از آن پوسته نداریم و فقط به عنوان پوسته مادر در کنار پوسته فرزند خواهد بود.

با توجه به مطالبی که در قسمتهای قبلی فارسی سازی پوسته های وردپرس گفته شد، شما الان باید یک فایل “rtl.css” که شامل تغییرات صورت گرفته روی فایل استایل اصلی است، یک پوشه  “rtl-images” که حاوی تمام تصاویر تغییر یافته به نسخه راست چین تصویر میباشد و دو فایل زبان به نامهای “fa_IR.po” و “fa_IR.mo” که ترجمه فایل های زبان پوسته مورد نظر هست را داشته باشد. (اگر این فایلها را ندارید میتوانید به قسمت سوم آموزش فارسی سازی پوسته های وردپرس مراجعه کنید)

خوب! الان زمان آن رسیده که ساختن پوسته فرزند رو شروع کنیم. برای این کار یک فولدر در کنار فولدر مربط به پوسته مادر ایجاد کرده و نام آن را هر چیزی که دوست داشتید بگذارید،مثلا “myChildTheme”. برای درک بهتر ساختار شاخه ها به ساختار زیر توجه کنید:

حال برای ایجاد پوسته فرزند باید یک فایل با نام “style.css” در داخل فولدر مربوط به پوسته فرزند ایجاد کنید و کد زیر را در داخل آن ذخیره کنید:

حالا شما یک پوسته دارید با نام “myChildTheme” که میتوانید آن را از سمت مدیریت وردپرس فعال کنید. ولی این پوسته هیچ استایلی ندارد و برای برطرف کردن این مشکل باید فایل “style.css” مربوط به پوسته مادر را در فایل استایل پوسته فرزند فراخوانی کنید. برای این کار کد زیر را در فایل “style.css” مربوط به پوسته فرزند وارد کنید:

الان اگر وبسایتتان را بازبینی کنید متوجه میشوید که پوسته فرزند تمام خصوصیات پوسته مادر را دارد.  حال نوبت به استفاده از فایلهای ایجاد شده در مراحل قبلی میرسد. فایل “rtl.css” و فولدر “rtl-images” را که قبلا ایجاد کرده بودید را در داخل فولدر مربوط به پوسته فرزند قرار دهید. بعد از این کار، فایل “rtl.css” را باز کرده و آدرس تمامی تصاویر تغییر داده شده را به صورت زیر تغییر دهید:

تا اینجای کار پوسته فرزند شما به خوبی ایجاد شده و کار خواهد کرد، تنها چیزی که مانده ترجمه متنهای پوسته هست. برای این کار نیز باید یک فولدر با نام “languages”  داخل فولدر مربوط به پوسته فرزند ایجاد کرده و فایلهای مربوط به ترجمه پوسته را که در ابتدای مطلب اشاره شد در این فولدر قرار دهید. حالا برای استفاده از این فایلها باید یک فایل با نام “functions.php” در فولدر مربوط به پوسته فرزند ایجاد کرده و کد زیر را در آن کپی کنید:

توجه کنید که “myChildTheme” نام پوسته شما میباشد. فایل “functions.php” بعد از فایل توابع مربوط به پوسته مادر بارگذاری میشود و اگر خواستید، میتوانید کدهای مربوط به توابع پوسته فرزند را داخل این فایل ذخیره کنید.

ایجاد پوسته فرزند، برای فارسی سازی شده پوسته مادر، به پایان رسیده و میتوانید از آن استفاده کنید. برای درک بهتر ساختار یک بار دیگر ساختار مربوط به پوسته فرزند را میبینیم:

 نکته: همانطور که متوجه شدید، تغییری در فایلهای مربوط به پوسته مادر ایجاد نشد و کل تغییرات در پوسته فرزند اعمال گشت. بنابراین در بروزرسانی های بعدی مشکلی برای پوسته شما ایجاد نخواهد شد و شما میتوانید به راحتی پوسته اصلی را بروز کرده و از امکانات جدید آن لذت ببرید.

درباره ی nasimazadi

همچنین ببینید

2: آموزش کامپیوتر گام به گام ICDL2 – قسمت 2 آموزش Windows-XP

2: آموزش کامپیوتر گام به گام ICDL2 – قسمت 2 آموزش Windows-XP ويندوزxp شباهت زيادي …

دیدگاهتان را بنویسید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی